1996 yılında Nuri Doğan Turizm olarak sektöre adım atan şirketimiz 16 yıldır aynı isimde hizmet vermeye devam etmektedir. 2010 yılında IATA üyesi olmuştur. 2011 yılında Nuri Doğan Turizm adıyla umre programı düzenlemiş ve 2012 yılında Hac vazifesini Nuri Doğan Turizm adıyla yapmaya başlamıştır. Konya ilinde Hac'cı kendi adıyla düzenleyen tek firmadır.

Nuri Doğan Turizm, 1996 yılında siz değerli hacı ve umreci adaylarımızı kutsal topraklara götürmek dini vazifelerinizi en iyi bir şekilde yapmanızı sağlamak amacıyla kuruldu. Siz değerli yolcularımızı en rahat şekilde vazifelerini tamamlamak için gereken her şeyi özverili bir şekilde yapmaya gayet etmekteyiz. Şirketimizin Genel Müdürü Erdal DOĞAN ve deneyimli ekibilye birlikte yıllardır kaliteden ödün vermeden, müşteri memnuyetini ön planda tutarak hizmetlerimizi güven içinde devam ettirmekteyiz.

Vizyon

Nuri Doğan Turizm; müşterilerimize, çalışanlarımıza ve topluma en üst düzeyde değerler oluşturarak müslümanların kutsal görevlerinde kendilerine destek vermek ve bu alanda lider bir kuruluş olmaktır.​

Misyon

Nuri Doğan Turizm olarak misyonumuz, bütün müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan, değerli hocalarımızın bilgileri ile değerli umreci ve hacılarımızı yönlendirici hizmetler sunan, dürüstlük ve kaliteden ödün vermeyen bir firma olarak Hac ve Umre şirketleri arasında bir numara olmaya ve Nuri Doğan markasını en iyi şekilde temsil etmektir.